Czym różnimy się na tle konkurencji?

Być może niczym, być może wszystkim. To, co tworzymy to pasja. Pasja do nowych technologii, pasja do elektroniki i informatyki. Stąd pierwszym i przez lata obowiązujący hasłem było „bo Symbian to pasja…”

Zaczynaliśmy w roku 2006, dokładnie 12 lutego. Wtedy powstało pierwsze forum 6630.com.pl. Zrzeszaliśmy miłośników Symbiana, jako wiodącego systemu „smart”. Ponieważ 6630 w końcu została zastąpiona nowszymi modelami, jak 6680 czy N70 dodaliśmy druga domenę nseries.com.pl. Seria N również szybko została zastąpiona kolejnymi modelami, już nie tylko Nokia sprzedawała telefony z Symbianem (Siemens SX1), Symbian rósł w siłę i wtedy (2009) zmieniliśmy się w symbianforum.pl. Jak każdy wie Symbian od 2011 roku zaczął powoli odchodzić do Lamusa za sprawą choćby Androida, więc wtedy postanowiłem na kolejną zmianę, tym razem padło na mobileo.eu.

Mobileo, choć oparte na profesjonalnym skrypcie forum IPB i dodatku IP.Content, pomimo własnego kodowania i dodatków i szablonu nie miało siły przebicia w internecie.

W kwestii pozycjonowania było niestety ciężko, choć mieliśmy i potrzebną wiedzę w zakresie SEO czy programowania. Ograniczenia IPB niestety nie pozwalały na niektóre działania.

Ale nie tylko forum. Pracowaliśmy z sukcesami dla Plus GSM i ich platformą mobilną (2006 rok potwierdzony dyplomem), dla PL2012 tworząc witrynę, mini youtube oraz świadcząc hosting. Wciąż pracujemy dla największych. Z Podkarpacia, z Polski.

 

6630.com.pl
Pierwsze forum – rok 2006

Niszowe forum?

Dlaczego nigdy nie byliśmy liczącym się graczem, nie licząc lat 2006-2009? Może dlatego, że traktowaliśmy to jako hobby, nie jako pracę. Coś, co chcemy robić w wolnym czasie. Ponieważ nie działaliśmy jako firma, nie płaciliśmy za wpisy, nie reklamowaliśmy się w płatnych reklamach. Mieliśmy swoje małe social media i było nam dobrze. Choć mieliśmy wiele ofert sprzedaży, forum działało nieprzerwanie do 2016 roku.

Nagłówek po zmianie na symbianforum.pl
Nagłówek po zmianie na symbianforum.pl

Mobilniak

Forum, na dzisiejsze czasy może być dodatkiem do portalu albo….elektrodą. Samo w sobie forum jest znacząco mniej wartościowe (nie licząc może reklam) z punktu widzenia czytelników od portalu. Forum odwiedzamy, jak mamy problem. Portal przeglądamy nawet codziennie. Stąd postanowiliśmy zamknąć forum (może na zawsze, może tymczasowo) i postawić na portal, tym razem otwarty na świat!

Dlaczego mobilniak? Prosta, tematyczna nazwa, którą łatwo zapamiętać i łatwo reklamować.

Postawiliśmy na WordPressa, dodając to czego wcześniej brakowało, jak:

  • implementacja schema.org
  • optymalizacja SEO
  • data markup zgodnie z Google developers
  • gotowość dla Retiny
  • pełna mobilność

to tylko niektóre składowe naszej nowej strony.

A nowe logo prezentujemy poniżej.