Aktualności, Apple

Apple stawia na usługi

Apple stawia na usługi. Video, wiadomości, finanse.

Dzisiejszy event Apple zakładał prezentację dwóch nowości a raczej rozszerzenia usług Apple news oraz Apple TV. I tak się stało. Ale to tylko mała część tego co zaoferowało Apple.

Apple News oraz News+

Plus będzie towarzyszył nam prze większość tego tekstu. Apple rozszerzając swoje usługi dodaje do nich po prostu znak .

Apple News co to takiego? Dostęp do cyfrowych treści magazynów takich jak: Time, National Geographic, Variety, New Yorker, Vougue, Rolling Stone, Vanity Fair, Essence, Wired, Esquire, Popular Science, Sports, Ilustrated, Travel Leisure, Men’s Health, Women’s Health, GQ, Wall Street Journal, Los Angeles Times. Ponad 300 magazynów w jednym miejscu za 9,99$ z możliwością współdzielenia z rodziną w chmurze rodzinnej bez dodatkowych kosztów. Cena jest rewelacyjna jak na taką ilość magazynów niestety jest jedno ale. Usługa działa tylko w USA i Kanadzie a pierwszym europejskim krajem w przyszłości, który otrzyma Apple News będzie Wielka Brytania. Czy usługa będzie dostępna w Polsce w najbliższym czasie – na pewno nie.
Czy będzie dostępna kiedykolwiek – szczerze w to wątpię. A szkoda.

big_3a70e93a-add3-4862-8d86-9e45261b1933

Apple Card. I tak oto Apple staje się powoli bankiem. Tak, bankiem.

Apple Card to rozwinięcie usługi Apple Pay. Tam, gdzie Apple Pay nie działa teraz zapłacimy kartą Apple Card.

Tytanowa karta z chipem, imieniem i nazwiskiem. Brak numerów, brak kodów. Nie ma nic oprócz imienia i nazwiska. Po prostu bezpiecznie. Karta Apple Card powstała przy współpracy z Goldman Sachs i będzie akceptowana na całym świecie. Ale jak to u Apple. To nie jest zwykłą karta.

Apple Card to także program lojalnościowy Daily Cash, w ramach którego codziennie część płatności wracać będzie na naszą kartę. Dla Apple Pay zwrot wynosić będzie 2% sumy. Dla usług i produktów Apple – 3%.

I po raz kolejny – tylko USA. Na początek, już tego lata. Ale tu jest nadzieja dla Polski. Apple na grafikach pokazujących rozwój Apple Pay pokazało….Polskę z wynikiem 95%.

Apple Pay zostało świetnie przyjęte w Polsce, Polska jest również jednym z tych krajów, gdzie płatności zbliżeniowe są najbardziej rozpowszechnione. Nie powinno więc dziwić, jeżeli Apple Card trafi i do nas.

190325-apple-card-cs-151p_fc87ae174c41f3afce550ca1585aaa18.fit-760w

Apple Arcade. Koniec z mikropłatnościami.

Apple Arcade to kategoria gier, subskrypcja dla iOS oraz MacOS. Bez reklam, mikropłatności, śledzenia.

W ramach abonamentu użytkownik będzie miał do „100 ” gier. Będą to gry niedostępne w innych usługach subskrypcji, coś na wzór konsolowych tytułów na wyłączność. Nie będą one dostępne na inne platformy, np. Android. Po raz kolejny działać mają w chmurze dla rodziny bez dodatkowych opłat.
Usługa będzie dostępna na jesień (zapewne koniec września lub październik) w 150 krajach, więc i Polska powinna posiadać usługę Arcade. Cena? Jeszcze jej nie podano.

apple_arcade_games_ann_1536.0.png

Apple TV i TV+

I to jest wg. Mnie największa nowość.

VOD i subskrypcja tylko wybranych kanałów. Ale to nie najważniejsza cecha. Apple TV i TV będzie dostępna również (poza iOS i tvOS)na MacOS oraz…..Smart TV firm trzecich! Premiera nowej wersji już w maju. Jesienią premiera na MacOS oraz (dopiero)wiosną 2020 na smart TV Samsung, LG, Sony i Vizio. Dodatkowo aplikacja pojawi się na Roku i FireTV.

Pierwszy raz Apple wychodzi śmiało poza ekosystem Apple. Nowa usługa ma być usługą Premium o czym zapewniały gwiazdy jak Steven Spielberg, J.J. Abrams, M. Night Shyamalan, Ron Howard, Octavia Spencer czy Jennifer Aniston.

Tak duża inwestycja nie może zostać zamknięta w ekosystemie Apple, który ma po prostu zbyt mały udział w rynku.

Nowe urządzenia SMART TV pozwolą docierać z treściami od Apple do każdego użytkownika.

Podstawowa usługa Apple TV (ta bez plusa) ma trafić do ponad 100 krajów. Wersja Plus będzie dostępna jesienią tego roku, po raz kolejny nie podano ceny usługi.

Netflix i Amazon mają o czym myśleć do jesieni. Konkurencja Apple będzie miała pozytywny skutek dla nas, konsumentów.

big_ad4dd4cb-ced5-433b-a7b4-6ea8bb07ab5e

Nowy iOS i MacOS

Dziś wieczorem czasu polskiego udostępniono również nowe wersje macOS 10.14.4 oraz iOS 12.2.

Nowe systemy to głównie poprawa wydajności i bezpieczeństwa oraz współpraca z drugą generacją AirPods.

Jedną z ciekawszych małych nowości macOS jest automatyczne logowanie po automatycznym uzupełnieniu hasła. Proste rozwiązanie ułatwiające życie – jedno kliknięcie mniej.

Previous ArticleNext Article