Aktualności, Apple

WiFi 6 w nowych iPhonach?

 

WiFi 6

Nowy standard WiFi 6 zapewnia wyższe szybkości transmisji danych, większą pojemność, lepszą wydajność w gęstych środowiskach, takich jak koncerty i wydarzenia sportowe, oraz zwiększoną wydajność zasilania, aby lepiej oszczędzać baterię na smartfonach, tabletach i innych urządzeniach.

Wi-Fi 6 będzie także korzystny dla domów, które mają wiele inteligentnych produktów połączonych z Internetem.

Wiele produktów Wi-Fi 6 zostało zaprezentowanych podczas targów Consumer Electronics w tym roku, w tym nowy router Wi-Fi 802.11ax firmy Netgear.

 

Apple liderem nowinek

Firma Apple była jedną z pierwszych firm, która wprowadziła standard 802.11ac znacznie wcześniej od innych (przed grudniem 2013 r.). Apple znana jest z wczesnego wdrażania nowych technologii Wi-Fi. Obecnie nie ma zbyt wielu dostępnych routerów 802.11ax, ale w przyszłym roku zadebiutuje ich na pewno wiele.

Łączność 5G jest również na horyzoncie, ale plotki wskazują, że Apple nie przyjmie go od razu, ponieważ operatorzy ie będą jeszcze gotowi. Podobnie Apple postąpiło z 4G wdrażając je dopiero z iPhone 5.

Wiele wskazuje na to, że iPhony z 2019 roku będą utrzymane w linii modeli XS oraz XR oraz będą wspierać WiFi 6.

 

Oznaczenia WiFi

Od przyszłego roku oznaczenia WiFi będą jaśniejsze, ponieważ stowarzyszenie WiFi Alliance ogłosiło przejście na uproszczony schemat nazewnictwa dla wersji bezprzewodowego protokołu danych.

Najnowszy standard jakim jest 802.11ax  czyli najnowszy otrzyma oznaczenie WiFi 6. Podczas CES 2018 zaprezentowano możliwości WiFi 6 – maksymalna prędkość przesyłu danych wyniosła 11 Gb/s.

Poniżej nowe oznaczenia WiFi.

04_nowe_sieci_bezprzewodowe_wifi_6_oraz_zmiana_oznaczen_g_n_i_ac_1_b-2

Previous ArticleNext Article