Aktualności, Apple

AirPower jednak zadebiutuje!

AirPower – mityczna już ładowarka jednak ujrzy światło dzienne!

Długo oczekiwana bezprzewodowa mata ładująca Apple AirPower może w końcu znaleźć się w sprzedaży!

Strona internetowa Hong Kong ChargerLAB cytuje „wiarygodne źródło” w łańcuchu dostaw firmy Apple, które twierdzi, że chiński producent Luxshare Precision rozpoczął produkcję AirPower.

Luxshare jest członkiem Wireless Power Consortium, a także produkuje AirPodsy oraz kable Lightning na USB-C. Wcześniejsze raporty sugerowały, że to właśnie Luxshare będzie głównym dostawcą AirPower od lutego 2017 r.

Luxshare może nie być jedynym dostawcą. Obok Luxshare firma Pegatron będzie również zaangażowana w produkcję.

podkladka_airpower_apple

Już wkrótce jedna ładowarka do wszystkiego.

Problemy techniczne AirPower

Problemy techniczne obejmowały przegrzanie i problemy z zakłóceniami. Spowodowały początkowo przesunięcie premiery AirPower a z czasem jak się wydawało wycofania projektu.
W październiku 2018 w notatce z badań uzyskanych przez MacRumors, analityk Apple Ming-Chi Kuo, oświadczył, że Apple może uruchomić AirPower już na początku pierwszego kwartału 2019 r., Sugerując, że akcesorium może zostać wkrótce wydane.

Opóźnione wydanie AirPower jest prawdopodobnie powodem, dla którego firma Apple nie wydała jeszcze opcjonalnej ładowarki bezprzewodowej dla AirPods, która jest nadal „niedostępna” na stronie internetowej Apple. Podobnie jak AirPower, bezprzewodowa obudowa do AirPods może zostać wypuszczona na początku 2019 roku, przed zupełnie nową wersją w 2020 roku.

Co to AirPower?

AirPower to owalna mata, która może bezprzewodowo ładować wiele urządzeń Apple naraz, w tym iPhone’a 8 i nowsze wspierające ładowanie bezprzewodowe, Apple Watch Series 3 i nowszych oraz AirPods, gdy zostaną umieszczone w nowej obudowie (nowsza wersja AirPods nie będzie wymagała dodatkowego akcesorium)

AirPower ma już ponad rok!

Apple po raz pierwszy zaprezentował AirPower w Steve Jobs Theatre we wrześniu 2017 roku, zaraz po prezentacji iPhone’a X i zapowiedział sprzedaż w 2018 roku. Apple nie dotrzymało jednak tej obietnicy i od wielu miesięcy nie komentuje AirPower. Mata nie pojawiła się również z okazji prezentacji we wrześniu 2018 roku, gdzie pokazywano min. iPhone XS, XS Max, XR czy Apple Watch 4.

Milczenie Apple’a dotyczące AirPower skłoniło niektórych do uznania, że ​​produkt został anulowany, ale jak się właśnie okazało – niesłusznie.

W ubiegłym miesiącu, w oparciu o dokumentację uzyskaną od członków programu Made for iPhone, ChargerLAB dokładnie poinformował, że certyfikaty Apple Lightning dla kabli USB-C innych firm będą dostępne na początku 2019 r. Równie dobrze, Belkin i Griffin wprowadzili między innymi Lightning na USB -C kabli w CES 2019 w tym tygodniu.

ChargerLAB jednak niedokładnie zgłosił, że iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR zostaną dołączone do szybszego zasilacza USB o mocy 18 W od Apple. Strona pokazała dokładne renderowanie ładowarki, ale ostatecznie okazało się, że jest to iPad iPad Pro 2018, więc plotka nie była całkowicie nie na miejscu.

mg-0c5fb4ec-32b0-4058-a53d-sc
Tak wyglądała informacja na stronie Apple.

Kolejny przeciek

Inny przeciek donosi, że drugi dostawca Apple – Pegatron ma rozpocząć masową produkcję AirPower 21 stycznia 2019r. Rzekomy pracownik Pegatron twierdzi, że AirPower ma trzy warstwy cewek w konfiguracji 8-7-7 od dołu do góry.

Previous ArticleNext Article