Apple

MacOS Mojave i stosy. Wymyślił to geniusz!

Choć od premiery MacOS Mojave minęło już kilka tygodni i wiemy o nim wszystko, dopiero po czasie pewne rzeczy okazują się mniej lub bardziej trafne. A trafne są na pewno dwie.

Tryb ciemny

Każdy widział, każdy słyszał, nie każdy używał. Użyłem raz, na kilka minut. Uznałem, że to nie dla mnie i wróciłem do jasnej wersji. A przynajmniej chciałem wrócić. Jak się okazało powrotu już nie było. Ponowne przełączenie na jasne kolory uświadomiły mi jak dobry jest tryb ciemny. Już nigdy więcej przez myśl mi nie przeszło, że mogę używać czegoś, co wydawało się standardem, który jest i musi być u każdego. Ciemność nadeszła i ma się dobrze, przynajmniej u mnie.

 

Stosy

Ktoś chyba widział wiele razy mój pulpit a raczej kalejdoskop plików i ikon, które go tworzyły. 50-60% zajętości pulpitu to standard. Na szczęście standard, który już nie wróci. Bo mam stosy(stacks).

Kogoś, kto je wymyślił trzeba nazwać geniuszem. W dzisiejszej dobie IT tak proste i genialne pomysły już się nie zdarzają a przynajmniej nie często. A tu jest! Mam na pulpicie 10 ikon i ponad 150 plików. Ale nadal to 10 ikon, stosów które chowają masę plików.

Wszystkie zrzuty ekrany w jednym stosie, które można łatwo przeglądać i usuwać. Genialne.

 

Previous ArticleNext Article