Aktualności, Android

Android OREO – czyli o aktualizacjach i systemie iOS11

Android kilkanaście dni temu wydal swój najnowszy system mobilny – Android Oreo. Oczywiście musiało być słodko.

O ile sama nazwa słodka jest o tyle dalsza część już raczej słodka nie będzie.

W pogoni za…no właśnie za kim?

Google chyba chce być trochę jak Apple. Nie ważne co się pisze, ważne że się pisze. Dlaczego?
Oreo to ani rewolucja ani poważna ewolucja.
To kilkanaście „ficzerów”, które zmieniają się w zupełnie nowe wydanie systemu.

Więc zacznijmy od ficzerów.

PIP, czyli obraz w obrazie. Większość pewnie przyjmie do wiadomości, że taką opcję posiada.

Powiadomienia, kropki powiadomień. Jeżeli jakaś apla coś od nas będzie oczekiwała – dostanie obok ikony czerwoną kropkę. Boję się już o pulpity nowego Androida.

Autouzupełnianie w aplikacjach – o tym nie powinno się wspominać w aktualizacji nowego systemu, ale skoro innych rzeczy jest tak mało to trzeba pisać o wszystkich.

Lepsze zaznaczanie i kopiowanie. Kolejna rzecz, o której pisać się nie powinno, ale to czynność często używana w smartfonach więc jej usprawnienie jest mile widziane.

Nowe emotki. A tak się z Apple śmiali. Zostawmy to usprawnienie bez komentarza.

Lepsza optymalizacja. I tu uwaga. Nie chodzi o faktycznie dużo lepszą optymalizację czy poprawę kluczowych elementów jak system plików w Apple (APFS). Chodzi min. O ograniczenie zasobów, jakie aplikacje mogą zajmować w stanie spoczynku.

Do tego nowy Android ma działać na większej ilości urządzeń a jego okrojona wersja (może Oreo bez cukru) w postaci Androida Go trafić ma na wschodzące rynki.

Zmian jest jeszcze kilka, min. poprawiona transmisja dźwięku poprzez Bluetooth, zwiększone bezpieczeństwo sklepu Play ale to w zasadzie wszystko.

 

Podsumowując

Cała zmiana systemu, kolejne wydanie, kolejne oczekiwanie jaki model aktualizację dostanie dla garstki nowości i usprawnień.

Niestety a może na szczęście Oreo oczekiwaną aktualizacją nie będzie i osoby, które jej nie dostaną pewnie nie będą się czuły z tego powodu pominięte.

Previous ArticleNext Article