Aktualności, Apple

Apple Watch 3. A mogło być już pięknie.

Premiera Apple Watch 3-ciej generacji rozpoczęła konferencję Apple 12-go września.

Choć zegarek od Apple miał być „tylko” odpowiedzią na produkty konkurencji oraz uzupełnieniem portfolio produktowego- stało się zupełnie inacezj.

Apple Watch – lider rynku zegarków smart

Apple jest obecnie liderem segmentu zegarków smart. Pomimo faktu, że bryła zegarka od pierwszej (wyśmiewanej) nie zmieniała się sprzedaż wciąż zaskakuje nawet samo Apple.

Nic więc dziwnego, że najnowsza generacja ma pomóc utrzymać ten trend. I pewnie utrzyma, ale nie w Polsce.

Cellular / LTE

Największą nowością i największym „”ficzerem” nowej generacji jest łączność LTE. Elektroniczna karta SIM umieszczona w zegarku jest parowana z naszym numerem i jest! Można dzwonić, pisać, korzystać z internetu (a więc i z Apple Music) nie posiadając obok siebie telefonu. Ba! Telefon można zostawić w domu a w pracy cieszyć się kontaktem ze światem.

Brzmi dobrze? Niestety nie dla Polskim konsumentów.

Apple nie wprowadzi na nasz rynek wersji LTE, nasi operatorzy nie są gotowi na to rozwiązanie a zegarek przywieziony z zagranicy będzie nadal bezużyteczny w kwestii łączności LTE.

Tak oto zostaliśmy pozbawieni możliwości zakosztowania najciekawszego rozwiązania, jakie wprowadzono we wszystkich zegarkach smart do tej pory.

Być może kolejne generacje będą gotowe na Polskę a raczej Polska na technologie Apple, ale lepiej się nie łudzić.

Apple Pay, Siri – to nadal usługi, które omijają Polskę (jak i całą Europę wschodnią) szerokim łukiem i nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany.

Pierwsza generacja nadal w cenie

Jeżeli ktoś czekał z zakupem Apple Watch do premiery 3 generacji i liczył na mocne spadki pierwszej – niestety, nie będzie tak kolorowo.

Apple wprowadziło do swojej oferty dla Polski 3 generację Apple Watch tylko w wersji GPS jednocześnie wycofując drugą, znacznie ulepszoną względem pierwszej generację.

Reasumując, możemy kupić okrojoną wersję 3 generacji lub starą pierwszą generację z jej wszystkimi ułomnościami wieku dziecięcego (o dużo niżej wydajności nie wspominając).

 

Akcesoria do Apple Watch w najlepszej cenie – kliknij

Previous ArticleNext Article