Aktualności, Apple

Konferencja Apple już 12-go września.

Konferencja Apple co roku jest dużym wydarzeniem w świecie technologii.
Czy się to komuś podoba czy nie 12 września po raz kolejny wiele milionów oczu i kamer będzie śledziło najgorętsze premiery tego roku.
Apple od zawsze kojarzone jest z innowacjami lub ich klonowaniem. Ale zawsze pokazuje światu „najlepsze produkty wykonane kiedykolwiek…” przez Apple oczywiście.

Tegoroczna konferencja ma być wyjątkowa. Jubileuszowy model iPhone nazywany iPhone 8 (czasami iPhone X) czyli gwóźdź konferencji.

Pozbawiony ramek, przycisku fizycznego (Home) w szklanej obudowie z szybkim ładowaniem bezprzewodowym. Tak w skrócie można scharakteryzować najnowszy model Apple na podstawie „przecieków”.
Apple pokaże oczywiście dużo więcej. Spodziewać się można oczywiście odświeżonych modeli iPhone 7S i 7S Plus, które mogą posiadać szklane obudowy i bezprzewodowe ładowanie.
Do tego prawdopodobnie kolejna generacja Apple TV z 4K i HDR, zupełnie nowy Apple Watch 3 generacji a może i więcej.

Przypomnijmy, że zarówno Mac mini jak i Macbook Air już długo nie były odświeżane.

Oczywiście oprócz samych urządzeń czeka nas aktualizacja oprogramowania.

Podczas konferencji Apple powinno ogłosić daty premier finalnych wersji: iOS 11, macOS High Sierra, watchOS 4 i tvOS 11.

Szczególnie MacOS High Sierra wydaje się ciekawa. Apple wprowadziło wiele ciekawych zmian, ale jedna jest szczególna. Nowy system plików AFS (Apple File System) zoptymalizowany pod kątem pamięci flash oraz systemów 64 bitowych.

Wersje beta High Sierra pokazują, że nowy system plików znaczenie przyspieszył pracę systemu choć to „tylko” bety.

Jeszcze tylko 2 dni i Apple odkryje karty.

Previous ArticleNext Article