Android

Xiaomi Redmi Pro 2. Snapdragon 660 i lepsza bateria.

Smartfony Xiaomi są coraz popularniejsze i nie chodzi już tylko o rynek chiński. Jakość wykonania, wydajne podzespoły a w szczególności cena. To wszystko sprawia, że na Xiaomi nie patrzymy już jak na “chińczyka”.

Tym razem Xiaomi przecieki dotyczą kolejnego modelu a mianowicie Redmi Pro 2.

Specyfikacja

Pierwsza istotna zmiana w nowy Redmi Pro 2 to brak dwóch kamer z tyłu. Tak, będzie jedna ale z podwójnym zoomem i autofokusem. Nowa kamera to Sony IMX362. Wydaje się to mało prawdopodobne, ale być może Xiaomi ma innego asa w rękawie. Być może podwójne kamery marketingowo wniosą mniej od czegoś nowego? Zobaczymy.

Ta sama kamera w układzie z drugi obiektywem odpowiadają za zdjęcia min. w Asusie ZenFone 3 Zoom

Kolejną sporą zmianą jest procesor. Redmi Pro korzystał z Helio X25. Jest to świetny procesor a naturalnym następcą wydawał się być model X30. Problemem być może były opóźnienia modelu X30, o którym słyszymy od ponad 9 miesięcy a jeszcze nie zawitał na pokładzie smartfonów. Wydaje się, że Xiaomi po prostu postawiło na procesor sprawdzony i dostępny.

Jeżeli plotki się potwierdzą, zostanie użyty SnapDragon 660.

660 – czyli nowy SnapDragon

Co niesie ze sobą 660? To obok modelu flagowego czyli 835 najnowsze dziecko Qualcomm.

Oparty na architekturze Kryo podobnie jak 835 zaoferuje 8 rdzeni, z czego połowa z nich pracowała będzie z częstotliwością 2,2 GHz, a druga połowa z 1,9 GHz. Produkowany w architekturze 14nm będzie posiadać układ graficzny Adreno 512, modem LTE X10 oraz kontrolery pamięci UFS 2.1 oraz RAM LPDDR4X–1866 (dwukanałowy).

Kolejną ważną i potrzebną zmianą jest bateria, czyli słabe ogniwo większości nowych smartfonów. Xiaomi powiększyło akumulator z 4050mAh do 4500mAh. Ekran ma pozostać ten sam, czyli 5,5 cala.

Redmi Pro 2 pojawi się w dwóch wariantach (być może to tańszy będzie z jedną kamerą) Jeden z pamięcią wewnętrzną 4 GB RAM i 64 GB pamięci i będzie kosztować 1599¥ (ponad 900zł). Drugim wariantem jest wersja z 6GB RAM i 128GB pamięci. Cena będzie wyższa o 200¥ i wyniesie 1799¥ (ok 1050zł).

Nie znamy daty premiery a ceny mogą być wyższe ale zapowiada się kolejny ciekawy model od Xiaomi.

Previous ArticleNext Article