Android

XZ nie uratował Sony. Duże spadki sprzedaży.

W 3 kwartale Sony zanotowało spadek o ponad 30% –  384,5 do 248,6 mld ¥ rok do roku. Zysk operacyjny firmy zmalał o 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym (z 24,1 mld ¥ do obecnie 21,2 mld ¥ ). Jest to wynik całości, nie tylko działu mobilnego ale to właśnie dział mobilny miał się w końcu odbudować a min. model XZ miał pomóc Sony w odbiciu się od dna. Miał to dobre określenie.

Według Sony, ogromny spadek ogólnej sprzedaży i przychodów operacyjnych ma jeden główny powód – zmniejszenia sprzedaży smartfonów w kilku kluczowych regionach, takich jak Europa. Jak widać cięcia kosztów, redukcje zatrudnienia – nic nie pomogło. Sony zakończyło rok na minusie względem roku poprzedniego.

Dział mobilny to nie jedyny problem. Sony Pictures zaliczyło spadek o 14%.

Jak widać nie pomogła wpadka Samsunga i modelu Note 7.  Apple postawiło na ekran 5,5 cala a Sony z modelem XZ pozostało w rozmiarze 5 cali. Czas postawić na modele 5,5 cala i odmiany Compact z ekranem 4,7. Być może ratunkiem dla Sony jest korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań bo jak widać kolejny raz nie trafili w gusta potencjalnych klientów.

Pomimo to Sony nie chce się jeszcze pozbywać działu mobilnego. I dobrze. Skoro HTC potrafi się podnieść, Sony tym bardziej powinno.

Previous ArticleNext Article