Aktualności, Android

Nokia w Polsce. Oficjalnie!

Telefony marki Nokia były flagowymi modelami w naszej ofercie. Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę z tą marką i ponownie przypadła nam rola dystrybutora jego produktów – komentuje Grzegorz Kania, Managing Director w Ingram Micro Poland, jednego z dystrybutorów marki Nokia w Polce. – Nokia to legendarna marka, ciesząca się bardzo dobrą opinią na polskim rynku pod względem technicznym, a także obdarzana nutką sentymentu. Jesteśmy przekonani, że w połączeniu z solidnymi parametrami może stać się prawdziwym bestsellerem.

Tak brzmi informacja od dystrybutora odrodzonej Nokii czyli firmy Ingram Micro Poland.

Być może siła Nokii będzie w jej wiernych fanach. Każdy trzydziestokilkulatek zapewne pamięta kosmiczne baterie a raczej telefony, które prądu mało potrzebowały jak 5110, 6210 czy kultowe 6310 i 6310i.

W 2000 roku Polska pokochała Nokię 3210, pierwszy ładny i zgrabny telefon Nokii z łatwo wymienialnymi obudowami a już w tym samym roku cieszyć się można było chyba największym hitem kolejnych 2 lat czyli modelem 3310. Do roku 202 i modelu kolorowej Nokii 3510i chyba nikt nie miał wątpliwości, że Nokia rządzi rynkiem telefonów. Kolejne modele 6230i, 6100, 6610, 8310i tylko potwierdzały geniusz i wyczucie potrzeb klienta. Do tego przez lata Nokia jako jedyna posiadała prawdziwy OS – Symbian, który był dostępny również na inne urządzenia np. Siemens SX1 (Siemens, Motorola, SonyEricsson wraz z Nokią rozpoczynały przygodę z Symbianem jako konsorcjum do momentu całkowitego przejęcia przez Nokię).

Dlaczego to dla Nokii dobrze? Telefony albo kupujemy, albo dostajemy (abonamenty). O ile w abonamentach mamy do wyboru wąską opcję producentów i modeli o tyle kupując w wolnej sprzedaży mamy dużo większy wybór. Są to przeważnie świadomi użytkownicy, którzy po Nokię mogą sięgnąć z sentymentu oraz przyzwyczajenia, że Nokia to po prostu coś dobrego i lepszego od innych.

Niestety dla Nokii ich produkt musi być naprawdę dobrze wykonany a do tego posiadać częste aktualizacje Androida – inaczej przegra choćby z niższymi seriami Samsunga JAK AX 2017.

Pierwszy model, jakiego możemy się spodziewać to Nokia 6 z Androidem Nougat choć rzeczywistość może okazać się nieco…tańsza i pierwszymi modelami będą tanie urządzenia, jak serie 10X czy 20X.

Jeżeli Nokia nie popełni błędów i wprowadzi mniej a bardziej dopracowanych i aktualizowanych modeli może liczyć na grono odbiorców. Dodatkowo modele Lumia, które większość nadal bardziej może kojarzyć z Nokią niż Microsoftem są wycofywane z rynku. mara Lumia ma zniknąć z rynku na rzecz coraz Surface Phone więc Nokia może stać się naturalnym wyborem operatorów, którzy posiadali Lumię w ofercie.

Oczywiście wyznawcy systemu operacyjnego z logo Windows będą „skazani” na Surface Phone a to może być nieco większy wydatek od Nokii. Dużo większy.

Plusem na naszym rynku może być właśnie dystrybutor, czyli Ingram Micro Poland. Firma, które znajduje się na 62 miejscu na liście Fortune 500!

na koniec przypominamy, że Nokia to nie tylko smartfony.

Previous ArticleNext Article