Aktualności, Apple

iPhone 7. Braki w sklepach a Apple redukuje produkcję. A kupić i tak nie warto.

iPhone 7 jest z nami już na tyle długo, że nie trzeba o nim już nic pisać. Każdy zainteresowany wie o nim wszystko.

Miłośnicy marki kochają go, użytkownicy Androida mają pole do żartów a ja się zastanawiam, czy Apple gra czysto.

Niedostępny iPhone

Pomimo braków iPhone w sklepach zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych (szczególnie w wersji Plus) Apple podobno o 10% obniża produkcję. Być może jest coś o czym nie wiemy, więc ciężko decyzję komentować. Ale czy na pewno mamy niedobór iPhone czy Apple gra według własnych, nowych zasad?

Wyniki finansowe

Rok 2016 nie był dla Apple łatwy. Pierwszy raz wyniki finansowe były gorsze od poprzedniego w analogicznych okresach.

A wyników finansowych nie poprawia brak iPhonów na magazynach. I tu właśnie pojawia się teoria spiskowa poparta niezrealizowanymi zamówieniami.

X-kom czyli bałagan jest wszędzie

Zamówiony iPhone 7 Plus kolor czarny (matowy) został niezrealizowany przez ponad 3 tygodnie. Był to początek grudnia, długo po premierze ale w okresie wczesnego szału świątecznego.

Drugi zakup, urządzenie widoczne na stanie. Kolor złoty, pamięć 32GB, wersja Plus. Potwierdzam zamówienie telefonicznie w X-kom. “Tak, Pana zamówienie będzie zrealizowane”. Czas oczekiwania – weekend plus poniedziałek. W środę nadal nic nie otrzymałem, więc dzwonię. “Niestety, zaszła pomyłka….kolejka klientów….braki na magazynie….dostajemy po kilka sztuk….”

Powodów była cała masa, konkretów brak, terminy to science fiction. Czyli iPhone na święta nie będzie.

Z pomocą idzie Apple

Czwartek, dwa dni przed wigilią. Spontaniczna wizyta na apple.com, dział iPhone 7 plus i co ja widzę. Wszystkie modele z czasem realizacji 1 dzień! Zamawiam w piątek, czas realizacji wynosi 3 dni – mamy weekend i święta. Zamawiam.

Pierwszy dzień po świątecznym weekendzie a iPhone już jest. Dotarł dzięki UPSowi, choć o 6 rano był jeszcze w Czechach a o 3 w nocy w Niemczech. Trochę dziwna trasa, ale jest u mnie w domu. O 12 w południe.

Więc skąd te problemy z dostępnością?

Apple poprawia wyniki finansowe?

Skoro dalej modele 7 Plus są niedostępne w sklepach online i stacjonarnych to dlaczego na stronie Apple problemów z dostępnością nie ma?

Sprawdziłem dziś dostępność iPhone 7 Plus Rose Gold 128GB. taki kupiłem od Apple w jeden dzień roboczy.

X-kom:

Brak – zapytaj o dostępność.

Apple:

Kupując dziś otrzymam za 4 dni. Patrząc na to, że dziś mamy nowy rok i zamówienie dopiero jutro trafi do realizacji – 2 dni robocze będzie realizowane zamówienie. W trzeci dzień pozostaje czekać na kuriera.

A co z resellerami premium?

iSpot “Oczekujemy na dostawę”

Cortland “Oczekujemy dostawy”

Te opisy widzę od tygodni i nic się nie zmienia. Nadal można tylko czekać.

I chyba każdemu rodzi się w głowie teoria spiskowa.

Słabsze wyniki finansowe, omijanie resellerów, którym trzeba płacić prowizje (w różnej formie). Czy to nie jest walka Apple o poprawienie wyników finansowych?

A dlaczego iPhone 7 Plus nie warto kupować.

Oczywiście warto, telefon jest świetny. Jest tylko jedno małe ale. Telefon jest świetny dla posiadaczy iPhone 5, 5S, czy 6. Oni odczują różnicę, poczują 3D. Ale posiadacze iPhone 6S – po prostu nie warto.

Pisząc ten artykuł mam przed sobą iPhone 6S Plus i 7 PLus.

Różnice? Maniakiem zdjęć nie jestem ale robiąc zdjęcia w słabym świetle różnic nie widzę a w dzień większość telefonów robi po prostu dobre zdjęcia.

Głośniki stereo? Brzmią nieco dziwnie, poprzez dźwięk wydobywający się z górnej części urządzenia.

Wodoodporność? Świetnie. Ale jakoś mam obawy przed celowym wkładaniem iPhone do wody. Szczególnie, że nie mam pewności co do gwarancji.

Rzeczy, które będą “inne” i ciekawe dla użytkowników iPhone 6S to wyświetlacz, który ma nieco inne kolory. Biały jest jak dla mnie mniej biały ale kolory są lepsze trzymając urządzenia obok siebie. Druga rzecz to Force Touch zamiast guzika fizycznego Home. Jest to fajne a dla użytkowników Mac’a z tym samym systemem w gładziku po prostu rewelacja. Na koniec “wibracja”. Jest inna i częściej używana przez iOS.

Niestety powyższe zalety to trochę mało aby dodać kolejne 2–3 tysiące do iPhone 6S Plus 64GB aby kupić 7 Plus 128GB.

Być może 7S, może 8. Być może będzie coś rewolucyjnego. Ładowanie bezprzewodowe, dual sim, ekran LED?

Previous ArticleNext Article