Aktualności, Android

Google zabija piernika. I bardzo dobrze.

Android 2.3 Gingerbread zostanie już tylko wspomnieniem. Google potwierdziło, że obecna wersja 10.0.0 Usługi Google Play będzie ostatnią, która obsługuży sześcioletnią już wersję systemu operacyjnego Gingerbread. Kolejna wersja 10.2.0, ukaże się na początku 2017 roku i będzie wymagała minimum Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich. Choć i tu mam wątpliwości, czy za jednym posunięciem Google nie powinno wyciąć również i wersji ICS.

10 to nie 15

W październiku 2016 roku Gingerbread czyli wersja 2.3.3 – 2.3.7 miała już tylko znikomy udział w rynku Androida na poziomie 1.5%. Ice Cream Sandwich niewiele mniej – 1.4%. Jak widać Google śmiało mogło przesunąć swoje wsparcie do wersji Jelly Bean uśmiercając ICS, ale być może w tym przypadku rolę odegrał wiek systemu jak i API. Piernik korzysta bowiem z jednego z najstarszych API tj. wersji 10 natomiast ICS to już API w wersji 15.

Android 5 i 6 to ponad połowa rynku

I to jest dobra informacja dla Google. Android Kitkat może zostać w niedługim czasie ostatnim liczącym się wydaniem a w grze zostaną już tylko wersje 5, 6 i 7.

Previous ArticleNext Article