Aktualności

Google PhotoScan! Zdigitalizuj swoje stare zdjęcia.

Zespół odpowiedzialny za Google Photos wydała nową aplikację do zamiany starych tradycyjnych zdjeć do wersji cyfrowych a dodatkowo zapisu w chmurze. PhotoScan, która jest dostępna na iOS i Android umożliwia szybkie skanowanie dużej liczby zdjęć za pomocą interfejsu, który nikomu nie powinien sprawić żadnego problemu. Oczywiście jakość zdjęć nie będzie tak wysoka jak w przypadku skanera, ale szybko łatwo i przyjemnie zamienimy zdjęcie tradycyjne w cyfrowe.

Interfejs PhotoScan jest prosty a do tego nie wymaga logowania. Aplikacja po prostu kieruje nas po odpowiednich punktach, na które musimy wycelować swój obiektyw.

Zdjęcia są automatycznie obcięta, obracane a kolor poprawiony. Można zapisać je do Google Photos dzięki czemu wyszukać możemy je po słowie “skany”. Oczywiście to jedna z kilku opcji zapisu i dzielenia się zdjęciami.

https://www.youtube.com/watch?v=MEyDt0DNjWU

David Lieb, który nadzoruje dział rozwoju Google Photos twierdzi, że nadrzędnym celem aplikacji jest digitalizacja starych zdjęć zanim całkowicie zostaną zniszczone czy zagubione. I trudno nie przyznać mu racji a prosta obsługa może wspomóc proces digitalizacji.

Aplikacja jest bezpłatna a Google ma w tym oczywiście dużo szerszy interes. Propagowanie swojej chmury oraz aplikacji Google Photos, która ma pomóc w detronizacji Facebooka czy Instagrama.

Previous ArticleNext Article