Apple

Hello Again, czyli kolejna konferencja Apple.

Apple potwierdziło informację, że w dniu 27 października w swoim kampusie w Cupertino zaprezentuje swoje kolejne nowości na konferencji odbywającej się pod hasłem „hello again”. Oczywiście tym razem królem pokazu będzie Mac. Mac, Macbook Air, Pro i nie tylko. Zostaniemy również poinformowani, że Sierra jest najlepszym systemem jaki kiedykolwiek zrobiło Apple.

Apple, które od 2014 roku praktycznie nie odświeżyło swoich komputerów osobistych (nie licząc niezbyt dobrze przyjętego 12 calowego 12-calowego Macbooka w 2015 roku) czuje na pewno oddech konkurencji. Laptopy z logo nadgryzionego jabłka mają już sporą konkurencję, szczególnie w postaci komputerów Della XPS czy Asusa jak np. model ZenBook UX305

Nowością, która powoduje liczne dyskusje w sieci jest rezygnacja z MagSafe. Ale to szczegół. Jeżeli wierzyć plotkom, będziemy mieć tylko porty USB C oraz przejściówkę na inne porty w komplecie. USB C jest przyszłością, ale Apple może ją za bardzo wyprzedzić. A może jest odwrotnie i to Apple napędzi zmianę standardów jeżeli chodzi o USB C? Zobaczymy.

Drugą nowością jest cienki wyświetlacz OLED. Ma on zastąpić rząd klawiszy funkcyjnych, które zmieniają się dynamicznie w zależności od tego, co robisz. Do tego wsparcie TouchID (lepiej późno niż wcale) oraz GPU z rodziny AMD Polaris. Obecne GPU Iris6100 są wystarczające, ale do zastosowań profesjonalnych już niestety nie zawsze. Wybór AMD jest jednak „ciekawy”.

Coś, o czym internet milczy a u mnie jest oczkiem uwagi całej prezentacji to możliwości rozbudowy, które zapewne zostaną okrojone do zera oraz zastosowane dyski SSD a dokładniej zwiększenie ich pojemności bazowej. Obecne 128GB podobnie jak w iPhone niedawne 16GB są po prostu za małe. iPhone ma już 32GB bazowej pamięci, zobaczymy co pokaże Apple.

Previous ArticleNext Article