Apple

Apple jednak bez OLED? Pracuje nad własnym microLED’em!

To się wydawało zbyt proste i do Apple nie podobne. Wziąć ekran OLED od Samsunga i wyposażyć w niego nowe iPhone w 2017 roku.

CEO i prezes LCD Innolux – Wang Jyh-Chau jest sceptyczny i uważa, że wyświetlacze OLED nie zastąpią wyświetlaczy LCD i nie staną się podstawowym wyświetlaczem we wszelakich urządzeniach.

Prezes uważa, że wyświetlacze OLED względem wyświetlaczy LCD są po prostu bardziej zawodne a do tego mają mniej korzystny stosunek wydajności do kosztów.

Wang Jyh-Chau uważa również, że nowe technologie wyświetlania, takie jak Micro-LED są lepsze niż OLED i to one zastąpią tradycyjne wyświetlacze LCD. Przemawia za tym choćby brak konieczności dodatkowego podświetlania o przełoży się na grubość panelu oraz nawet 30-krotnie większa wydajność (luxy na wat).

Co ciekawe, Jyh-Chau ujawnił również, że Apple pracuje nad opracowaniem micro LED na własną rękę! Po to właśnie kupiona została bez większego rozgłosu w 2014 roku firma LuxVue zajmująca się produkcją micro-LED.

Nie wiadomo więc, czy Apple skorzysta z OLED a jeżeli tak czy będzie to tylko jedna generacja czy może dłuższy romans. No i co z Retiną?

Podobno produkcja micro-LED jest trudniejsza od OLED a więc i droższa, choć skoro panele nie są eszcze produkowane ciężko te słowa zweryfikować. Nowa technologia jest droga, ale równie szybko potrafi tanieć.

Według Jyh-Chau OLED jest niszową konstrukcją, która oprócz smartfonów może pojawiać się w takich urządzeniach jak VR czy zegarki.

Note 7 pokazało, że OLED jest bliski ideału. Co zrobi Apple? Czy micro-LED będzie odpowiedzią Amerykanów na ekran Koreańczyków?

Skoro micro-LED może zastąpić tradycyjne ekrany LED, Apple będzie na uprzywilejowanej pozycji w rozmowach z inwestorami czy producentami, którzy technologię będą wdrażać.

Previous ArticleNext Article