Android, Apple

iPhone 6S 50% szybszy od Note7! Zobacz test.

Dwa flagowe modele przedstawicieli największych firm na świecie i dwóch najczęściej używanych systemów mobilnych na świecie czyli Samsung z Androidem oraz Apple i jego iOS.

Dwa różne światy, dwa różne produkty i dwie odmienne filozofie. Note 7 i iPhone 6S (za kilkanaście dni premiera iPhone 7 a test odbył się na wersji 6S, która ma prawie rok.)

Na początek krótkie przypomnienie specyfikacji Apple 6S vs Note 7:

  • Ram: 2GB vs 4GB
  • CPU: 2 x 1,5GHz A9 vs 8 x 2,3GHz Exynos 8890
  • Premiera: III kwartał 2015 vs III kwartał 2016

Jak widać iPhone 6S nie powinien mieć szans. Starszy o rok model Apple wygląda na tle specyfikacji Note 7 po prostu blado. Więc skąd ten tytuł?

Zobaczcie sami ten film:

Jeżeli dotrwaliście do końca zauważyliście, że iPhone potrzebował na wszystkie zadania 1:51 natomiast Note 7 2:49. Różnica zatem wynosi dokładnie 58 sekund, co przekłada się na sromotną porażkę Note 7.

jak widać na filmach nie są uruchamiane aplikacje pod konkretny system czy urządzenie. Po prostu iOS radzi sobie dużo lepiej. Tak jest od dawna, iOS ze swoimi wpadkami i problemami jest jednak dużo lepszym systemem w stosunku do Androida (płynność i szybkość działania).

Zauważcie też, że test powinien się odbyć z iPhonem 7, który będzie rówieśnikiem Note 7 a będzie posiadał dużo lepsze podzespoły jak procesor A10 i zapewne większą pamięć RAM.

Kiedyś panowała walka na rozmiar – ten mniejszy. Miniaturyzowano telefony aż doszliśmy do modeli Nokii 8210, 8310 czy 6510. Dziś biorąc telefon 8310 trzyma się go po prostu dziwnie i śmiesznie.

Świat zawrócił Apple swoim iPhonem i śmiem twierdzić, że również Nokia i jej Symbian (7650,6630,6680).

Apple również (po raz drugi) pokazało, że oprócz samego telefonu potrafi go oprogramować. Nie musi brać udziału w wojnie na rdzenie czy ilości pamięci RAM.

Google dwoi się i troi, żeby Android się rozwijał prężnie. Producenci telefonów wsadzają w urządzenia wszystkie najnowsze zdobycze techniki a nikt nie ma odwagi scalić te dwa jednak różne światy.

Przejmując Motorolę Google dało nam nadzieję. Sprzedając następnie Lenovo stało się jasne, że Google zadba już tylko o Nexusy i kolejne swoje produkty a świat nadal będzie robił swoje.

Dziś już czekamy na modele z 6GB RAM. Pełnowartościowe komputery w sklepach do dziś (nowe) mają 4GB RAM. Smartfony już dawno przekroczyły granicę zdrowego rozsądku w zakresie parametrów a Apple nadal pokazuje, że smatfon to ich wynalazek i potrafią go robić najlepiej.

 

Previous ArticleNext Article