Aktualności

Orange przestało działać, powiedział rzecznik Play.

Dzień jak każdy inny, odbieram kolejne maile i dziwny komunikat od mojego iPhone. Nie można pobrać danych komórkowych, sprawdź ustawienia…

Ustawienia sprawdzone, dwa resety telefonu i nadal nic. Czasami coś się pojawi, czasami mam 3G, czasami brak sieci. Pierwsza myśl – telefon do reklamacji. Co zrobić, życie.

Poprosiłem znajomego, żeby sprawdził czy Orange nie ma awarii. Sprawdził stronę, wpisał w google „awaria Orange” i nic nie znalazł.

Jako użytkownik Play znajomy obserwuje w Twitterze rzecznika Play i poniższy wpis uświadomił mnie, że mój iPhone nie umarł.

Jak pewnie wiecie, Orange jako rekompensatę dał każdemu bezpłatny weekend z internetem mobilnym. Nie miałem sieci praktycznie cały dzień, moja taryfa posiada (muszę dokładnie sprawdzić) ok 15GB transferu miesięcznie, więc ten darmowy mogę sobie w buty wsadzić. A wiele ważnych informacji przeszło mi koło nosa.

Na szczęście są miejsca, gdzie WiFi jest publicznie dostępne i pomimo awarii sieci można nadal pracować. Czy taka rekompensata jest wystarczająca?

W ten sposób od Play dowiedziałem się, że Orange ma problemy.

 

Previous ArticleNext Article