Apple

iPhone kończy z pamięcią 16GB.

Jak donosi Wall Streat Journal nowy iPhone, znany jako 7 nie będzie posiadał już wysłużonej i niewystarczającej pamięci w wielkości 16GB. Nową, podstawową ilością pamieć będzie 32GB.

Pytanie, co dalej. Czy urządzenia będą sprzedawane z pamięcią 32/64/128 (zapewne ta opcja będzie w iPhone 7) czy 32/128/256. Skoro iPad Pro dostał wersję 256GB dlaczego nie iPhone? Cenowo od siebie przecież nie odbiegają.

Patrząc na ceny iPhone, które delikatnie mówiąc niskie nie są większa pamieć (której nie można rozbudować kartami pamięci) powinna być czymś naturalnym już w przypadku modelu 6 czy 6S.

Konkurencja od dawna daje 32GB pamięci z tą różnicą, że pamieć można rozbudować np. karta pamięci nawet do 256GB.

Czy fakt zwiększenia pamięci to odpowiedź na konkurencję? Raczej nie. Po prostu nagrywanie 4K, slow motion, zdjęcia, Live Photos czy muzyka offline z Apple Music. Przy takich możliwościach 32GB może się okazać zbyt mało a 16GB jest już po prostu niewystarczające.

Jest oczywiście chmura (iCloud), ale wersja europejska za 0,99euro ma „tylko” 50GB ale to wciąż chmura, do której dostęp wymaga internetu a przeglądanie…szybkiego internetu.

Z drugiej strony sam chmury używam pomiędzy urządzeniami i nie mam z nią najmniejszych problemów.

Previous ArticleNext Article