Apple

Steve Jobs i jego cząstka w iOS10.

Steve Jobs, którego przedstawiać nie trzeba zmarł na raka. Często jedynym ratunkiem w ciężkich chorobach jest przeszczep, na który jak powszechnie wiadomo czeka się bardzo długo a lista potencjalnych dawców jest zawsze za krótka.

Dlatego Apple planuje dodać nową funkcję do swojej aplikacji Zdrowie, która pozwoli użytkownikom łatwo zarejestrować się w krajowym rejestrze dawców narządów.

Opcja pojawi się w formie aktualizacji oprogramowania iOS 10 już jesienią tego roku. Opcja ta trzymana była w tajemnicy i nie pojawiła się na tegorocznej konferencji WWDC. Nie wiadomo, czy funkcja powstała już po konferencji, czy była po prostu trzymana w tajemnicy.

Według prezesa Apple Tima Cooka,funkcja będzie dostępna za pomocą zwykłego kliknięcia w aplikacji. Sama aplikacja jak się domyślacie jest powiązana z chorobą Steva Jobsa i jego oczekiwaniem na przeszczep wątroby, który niestety życia mu nie uratował.

Według administracji prezydenta Obamy, w USA 22 osoby umierają każdego dnia oczekując na przeszczep narządów. W maju, Biały Dom ogłosił nową inicjatywę, aby pomóc osobom potrzebującym przeszczepu. Zaangażowały się w to takie firmy jak Google, Twitter i Facebook. O Apple i wtedy było cicho.

Biorąc pod uwagę popularność iPhone i łatwość w zostaniu dawcą być możne każdy, kto kiedykolwiek o tym myślał teraz po prostu to kliknie i dawcą zostanie.

Niektóre pomysły Apple nie zawsze są dla mnie zrozumiałe czy przekonywujące, ale coś co może pomóc tak wielu osobom – popieram w 100%.

Czy opcja ta była wymyślona przez samego Jobsa, na jego prośbę czy w skutek śmierci w tle której przewija się przeszczep wątroby – nie wiadomo. Ale funckja ta ma na pewno z Jobsem wiele wspólnego i zawdzięcza mu swój niedługi debiut.

Previous ArticleNext Article