Aktualności, Android, Apple

Skype, czy będzie spektakularny koniec?

Może tytuł nieco na wyrost, ale… Skype zna każdy. Każdy go chyba używał i mało kto go chyba lubi. Tak z ręką na sercu.

Dziś przeczytałem o nowych super funkcjach dla Skype i zacząłem się zastanawiać. Dla kogo to?

Mając iOSa i Face Time (plus Face Time Audio) Skype do niczego nie jest mi potrzebny. Używacie Facebooka? (zapytałem ironicznie)

Tam mamy bowiem od kilku dni zakaz czy nakaz używania messengera a ten ma również video rozmowy i to już nawet grupowe.

Skoro używam codziennie Messengera (zakładam, że większość z Was facebook’a używa codziennie) i wystarczy jeden klik do rozmowy z każdym znajomym a tam mam ich najwięcej to po co mi Skype?

Bezpieczne rozmowy? Tu również Skype radzi sobie słabo a do tego konkurencja jest silna. Viber, Hangout od Google Tox, Surespot czy Redphone.

Albo inaczej. Mając Skype w telefonie czy komputerze i Messengera. Ilu znajomych macie w tych komunikatorach? Czy Skype przekracza 10 kontaktów?

To też niestety wina polityki MS i powiązań logowań z outlook.com, import znajomych etc. Ktoś z Was używa jako głównego konta na outlook.com? No właśnie ja też nie.

Czy zatem Skype, spektakularne przejęcie MS będzie jeszcze bardziej spektakularnym upadkiem? Możliwe, że nie ale sens instalowania Skype na telefonie (znaczy smartfonie) chyba jest coraz mniej uzasadniony.

Oczywiście zastąpienie Lync’a przez Skype w wersji biznesowej gwarantuje rozwój w przedsiębiorstwach ale rynek detaliczny staje się dla Skype coraz trudniejszy.

Previous ArticleNext Article