Apple

Night Shift czyli dodatek, który pomyślnie przeszedł eksperyment.

Osoby używające Androida i dowolnej aplikacji do „trybu nocnego” jak f.lux czy easy eye wiedzą, jak bardzo jest to użyteczne. Użytkownicy Apple zostali „doświadczeni” trybem nocnym dopiero od wersji iOS 9.3. Na próżno szukać tego typu aplikacji w App Store, gdzie Apple podobno skutecznie zablokowało f.lux’a w wersji na iOS. Ale nie o tym chce napisać.

Pierwsze automatyczne uruchomienie Night Shift’a zgodnie z ustawieniami dokładnie dzień po premierze iOS 9.3 po godzinie 22. Co to jest?

Night Shift
zdjęcie pochodzi z iphonehacks.com

Ekran zrobił się „dziwny”, jakby brzydszy a kolory nienaturalne. Szybko wyłączyłem ten „bajer” zastanawiając się, po co Apple mi go udostępnia. Ale nie wyłączyłem ustawienia, które codziennie tryb ten uruchamia.

I co się wydarzyło miesiąc później? Choroba, wcześniejsza wizyta w łóżku i….sam, ręcznie uruchomiłem przed zadana godziną Night Shift’a. Po prostu nie wyobrażam sobie już używania w nocy telefonu bez „trybu nocnego”.

A dziś dowiadujmy się, że Night Shift ma trafić na wszystkie urządzenia Apple. Apple TV, Apple Watch, MacOS. I jedyne, co przychodzi mi do głowy to…w końcu!

Używając w nocy komputera celowo nieco ściemniam ekran, ponieważ po prostu razi w oczy. A już niedługo tryb ten zawita również na min. komputery.

Mam nadzieję, że każdy system będzie miał taką opcję domyślnie wbudowaną, ponieważ po prostu jest świetna.

Previous ArticleNext Article