Aktualności

Kiedy Samsung się wykończy?

Procesory, rdzenie, ram. Tyle ostatnio potrafią nam zaoferować w większości producenci Androidów, a głównie mowa o Samsungu. O ile Apple mając cały ekosystem może wprowadzać różne ułatwienia i dodatkowe integracje o tyle Samsung, skazany na Androida żyjący marzeniami o TizenOS, który Androidowi kiedyś dorówna może…no właśnie. Co może dać więcej Samsung?

Dorównać konkurencji i dać 6GB ram? Pewnie, że może. Najnowszy procesor też nie jest problemem. Pytanie, co to zmienia. Mam wrażenie, że Galaxy S6 jak i S7 mogą spokojnie działać przez kolejne 2-3 lata. Patrząc na zbliżający się Note 7 mamy…kopię iPhona i więcej wszystkiego.

Kiedy Samsung dojdzie do granicy, gdzie jego urządzenia przestaną się sprzedawać. Postawię śmiałą tezę. Wystarczy, że nasi operatorzy wprowadzą do oferty to, co podbija teraz rynek. Tańsze, chińskie smartfony.

Czy ktoś dopłaci 200-500zł za Galaxy J5, ale nei taki zwykły taki nowszy J510 czy jak wolicie J5 2016 czy zabierze za złotówkę porównywalny np. Xiaomi? Czy ludzie będą płacić w ratach u operatora za Galaxy S7 jak będą mieć za kilkanaście czy kilkaset zł flagowe modele Oppo, Xiaomi czy Meizu?

Wystarczy większa obecność tych producentów w postaci sieci dealerskich, serwisów a Samsung będzie miał ciężki orzech do zgryzienia.

Każdy, kto myśli teraz chiński  =”badziew” niech go do ręki weźmie i sprawdzi. To już nie jest „chińszczyzna” to są już dobre telefony. Nie wspomniałem o Huawei z premedytacją, bo to już są telefony, które Europa pokochała a modele z dodatkiem Lite biją rekordy.

Dlaczego uderzamy w stronę Samsunga? W świecie Androida to właśnie ta firma ma najwięcej do stracenia a niestety polityka trzymania się kurczowo Androida przyniosła tyle, że Play Google jest min. dzięki Samsungowi największym sklepem z aplikacjami na smartfony. I jak się teraz z niego wycofać? Czy Tizen będzie miał emulator Androida podobnie jak BB10 (tfu..). Czy Samsung się kiedykolwiek odważy na …. cokolwiek? Przypomina mi to trochę trwające Euro2016 i drużyny, które zamiast atakować czekają na to, co się wydarzy broniąc się.

I tak właśnie min. Samsung broni się coraz to lepszymi specyfikacjami czekając, co będzie dalej. A dalej może nie być już tak różowo.

A tak na koniec quiz. Czy w abonamencie miesięcznym za 49zł wolałbym:

a) Samsuga J5 2016 za 399zł

b) P9 Lite za 1zł

c) Meizu 6 PRO z 10 rdzeniami , 4GB RAM i 3D Touch za 599zł

Dla mnie tylko opcje b i c wchodzą w grę. Teraz czas na operatorów lobbowanych przez nie tylko Samsunga.

Previous ArticleNext Article