Blackberry

Blackberry i 3 nowe modele czyli o firmie z dziwnymi pomysłami.

Black Berry, pewnie większość z Was jednak kojarzy. Kiedyś biznesowe, wciąż bezpieczne i inne. Z własnym systemem – obecnie BB10 . Kto BB10 nie używał zazdroszczę mu. Nie będzie tęsknił jak ja za HUBem.

Z dziwnych i nie do końca jasnych przyczyn BlackBerry stawia (podobno testowo i incydentalnie) na Androida, co było niemałym mezaliansem. Firma znana z bezpieczeństwa ładuje do swojego telefonu najbardziej dziurawy system a do tego telefon ten staje się horrendalnie drogi. Mowa o BB Priv czyli wynajdowanie koła od nowa. Fizyczna klawiatura z gestami ale i z pełnym dotykiem. Zagięty LCD niczym Samsungowe EDGE, najnowsze i najmocniejsze rozwiązania na pokładzie (no może nie najmocniejsze w dniu premiery jak to u BB) i po raz kolejny opóźnione wejście na rynek. Mam wrażenie, że BlackBerry już nigdy się nie zmieni.

I tak dostaliśmy PRIVa. Kosztował w Polsce jedyne 3799,00 zł, dziś w promocji jest za 3599,00 zł. Czy firma, która „testuje” sens wypuszczania telefonu z Androidem, nie gwarantując wsparcia powinna wypuszczać tak drogie i skierowane do wąskiego grona odbiorców telefon. Oczywiście nie. I BlackBerry się o tym również dość szybko przekonało patrząc na raporty sprzedaży i kondycję firmy, która jest od kilkunastu miesięcy (jak nie dłużej) coraz gorsza.

I tym niemiłym dla BB wstępem idziemy dalej, bo BlackBerry się nie poddało. I dobrze!

W planach ma nowe modele i na litość boską niech tego nie zepsują. Bo może nie być kolejnej szansy. Mamy (subiektywnie) świetne iPhony z cenie high end oraz middle (SE), mamy całą masę Samsungów od odświeżanych wersji J i A (A510, A310, J210 etc) do flagowych i drogich S7 i S7 EDGE a za chwilę premierę nowego Note. Mamy tzw. „chińczyków” czyli Huawei, które zdobywa rynek szczególnie wersjami Lite (P8, P9), Xiaomi czy OnePlus. Czy jest miejsce dla BlackBerry w świecie zielonego robota?

Zobacz, czym BlackBerry chce zdobyć klientów.

Pierwszy telefon, zaplanowano na lipiec/sierpień i nazywać się ma NEON. Posiada wyświetlacz 1080p 5.2 „, procesor Snapdragon 617, 3GB RAM, 16GB pamięci, bateria 2610mAh z Qualcomm Quick Charge 2.0, aparat 13 MP z tyłu i 8MP z przodu i podobno ma byc wykonany z aluminium plus inne materiały.

Drugi telefon, ARGON, ma się ukazać w październiku. To najpotężniejszy z grona nowych BB z wyświetlaczem QHD 5.5, procesorem Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, baterią 3000mAh z Quick Charge 3.0, aparatami 21MP z tyłu i 8MP z przodu, czytnikiem linii papilarnych oraz złączem USB typu C.

I wreszcie, MERKURY , który trafi w pierwszym kwartale 2017. Jedyny w pełni aluminiowy z fizyczną klawiaturą QWERTY. Wyświetlacz  4.5 ” Full HD w proporcji 3: 2 (proporcję wymusza klawiatura fizyczna), procesor Snapdragon 625, 3GB pamięci RAM i 32 GB pamięci, bateria 3400mAh, kamera z przodu 18MP /  8MP z tyłu.

I jak? Wygląda na to, że BlackBerry atakuje 2 segmenty. Mamy dwa „średniaki” z klawiaturą QWERTY i pełny dotyk plus ARGONa, czyli najmocniejszy model BlackBerry z Androidem.

Nie ma co ukrywać, cena będzie kluczowa. W podobnych konfiguracjach telefony dostępne są już dziś a ich ceny często niskie (choćby Xiaomi Redmi Note 3 Pro za 969,00 zł).

Urządzenia z jeżyną na pewno będą droższe, kwestią tylko o ile i do kogo będą kierowane. Wątpie, aby targetem byli dawni wyznawcy jeżynek, którzy kochali dwie rzeczy (poza HUBem) czyli fizyczną klawiaturę i system czyli bezpieczeństwo. Czy dla nich Android + pełny dotyk jest czymś, co BB jeszcze przypomina? Wątpię.

Trzymam kciuki za BlackBerry i mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej niż podczas wcześniejszych premier.

W tytule napisałem, że BlackBerry ma dziwne pomysły. Chodziło mi o ich nową stronę, która od jakiegoś czasu raczy nas swoją… no właśnie nie wiem jak to ująć. Innością.

Według mnie jest dziwna, mało intuicyjna i po prostu brzydka. Nie wiem kto i po co zmieniał poprzednią stronę, która dawała poczucie profesjonalizmu.

A najlepsze jest to: http://global.blackberry.com/en/smartphones/priv-by-blackberry/overview.html

Czyli strona PRIVA. Klikam i co widzę?

Not Found

The requested URL /smartphones/priv-by-blackberry/buy.html was not found on this server.

Pozostawię to bez komentarza.

Previous ArticleNext Article