Aktualności

Brexit a ceny roamingu. Czy będzie tanio?

Brexit a roaming

17 czerwca 2017 roku przestaniemy płacić za roaming w UE. Cena połączenia wewnątrz UE będzie identyczna z połączeniami krajowymi.

Nieoficjalnie ilość Polaków w UK przekracza milion osób. Każda z nich ma rodzinę w Polsce, kilka czy kilkanaście osób, z którymi rozmawia telefonicznie. Rodzina, znajomi, kontrahenci. Kilka milionów Polaków w końcu będzie miało możliwość dzwonienia w roamingu bez dodatkowych kosztów. Ale czy na pewno.

Brexit stał się faktem, choć nadal twierdzę, że Brytyjczycy głosowali dość nieświadomie, oszukani przez populistów (w tym Nigela Faraga, którego niektóre wywody mi się osobiście podobały) co widać po podpisach przy wniosku o kolejne referendum (ponad 3 miliony) a sam Brexit może nie dojść do skutku ze względu na min. zagrożenie jedności UK (Szkocja już zgłasza chęć przeprowadzenia referendum niepodległościowego i pozostanie w UE).

Jeżeli jednak Brexitu nie da się zatrzymać, czy brak opłat roamingu wejdzie w życie. Jeżeli wejdzie, czy zostanie na stałe? Czy powrócą karty typu telegrosik?

Choć nie jestem zwolennikiem UE w zakresie choćby imigracji i niektórych przepisów to Brexit może wywołać wiele negatywnych skutków, na powrocie roamingu kończąc.

Previous ArticleNext Article