Apple

Apple watch z OS3, a mogło być tak pięknie!

Apple Watch OS 3 zapowiedziany. A mogło być tak pięknie !

Każdemu, kto śledzi rynek gadżetów nie jest obcy zegarek od Apple. Oczywiście każdy szanujący się użytkownik jabłka chciał go mieć już przez premierą, w końcu konkurencja od dawna była obecna na innych nadgarstkach i tak oto powstał Apple Watch. Wygląd, gabaryty czy sławny czas działania na baterii odchodzi w tło, jeżeli popatrzymy na system operacyjny, czyli watchOS.

Każdy, kto używa urządzeń Apple wie, jak dobrze i szybko potrafią pracować te urządzenia. Nie są idealne, mają swoje wady ale działają po prostu dobrze i szybko. Kto by się spodziewał, że zegarek Apple będzie tego przeciwieństwem!

Wolne działanie, długie czasy odpowiedzi czy nawet krótkie „zwisy” to rzeczy do Apple nie podobne. Jakie to musiało być niemiłe zaskoczenie.

Na WWDC 2016 oprócz nowości w innych segmentach, zmianach nazwy OSX ma macOS pokazano nowy, nadchodzący watchOS w wersji 3. Poniżej, jeżeli ktoś nie miał okazji oglądać na żywo filmy z prezentacji OSa na zegarki.

Co się zmieniło? Według mnie, watchOS3 powinien być pierwszą wersją systemu,  która po prostu po staremu – działa dobrze. W porównaniu do poprzednich wersji jest po prostu szybsza, bardziej przyjazna w użytkowaniu, posiadająca więcej użytecznych funkcji i wydaje się być bardziej podobna do tego, co znamy z innych urządzeń i systemów Apple.

Jak widać, to nie zegarki fizycznie były problemem, a niedopracowany OS. Chyba tym razem to Apple przysypało i konkurencja ich wyprzedziła. Bo jak inaczej wytłumaczyć pośpiech a co za tym idzie zły OS?

Kto jeszcze zegarka nie kupił a chce, niech się wstrzyma do października, podobno wtedy będą już dostępne w sprzedaży nowe modele zegarków Apple, do tego nowy Watch OS3 a smaku dodaje listopadowa premiera nowych zegarków Pebble. Kto chce sprzedać swojego watch’a – niech się lepiej  spieszy.

Pomimo tego , że tarcze to tylko dodatki wizualne to muszę przyznać, że jedna szczególnie mi się spodobała. Nowy format prezentowania czasu, taki minimalistyczny.

watchOS3

 

Tarcza z myszką Miki była bardzo popularna, stąd watchOS 3 będzie posiadał Mini, w wielu kolorach.

face_02_large

Poniżej prezentacja Watch OS 3.

Watch OS 3 w naszej ocenie

intuicyjność7
szybkość działania8.5
Nowości w systemie7
7.5 out of 10
Na plus: Szybkość, szybkość, szybkość. Nowe, ciekawe tarcze systemowe. System szybkiego wzywania pomocy Na minus: Tak powinna wyglądać pierwsza wersja systemu w zegarku, którego cena to nawet kilka tysięcy zł. Niewiele wiadomo na temat czasu działania baterii. Czy Apple Watch zacznie kiedyś monitorować sen, zamiast się ładować?
Next Article