Apple

Night Shift trafił do MacOS !

Każdy, kto pracuje w nocy wie co to jest zimne niebieskie światło. Wie również, jak zmienić barwę monitora, ale kto to robi ręcznie, codziennie?

Night Shift (czyli czasowa zmiana barw ekranu na cieplejsze) trafiło na iOS dopiero w wersji 9.3 co było dla mnie dużym wydarzeniem nie licząc faktu (i negatywnych komentarzy w sieci), że podobna funkcjonalność czyli f.lux nie został wpuszczony do AppStore.

Zobacz artykuł: Night Shift dla iOS

Pomijając jednak czynniki inne niż użyteczność systemu iOS – jest to jeden z najlepszych dodatków w ciągu ostatniego roku od Apple. No, może 3D Touch przebija jako jedyne Night Shift.

Niestety MacOS nadal funkcjonalności Night Shift nie miał, ale mieć będzie! Dostał z opóźnieniem Siri, dostanie i Night Shift.

MacOS Sierra (beta 10.12.4) Night Shift już posiada !

Na razie beta Sierra 10.12.4 jest dostępna tylko dla programistów ale od jutra powinna być już dostępna dla uczestników programu Apple Beta Software Program więc każdy chętny będzie mógł niedługo sprawdzić jak działa Night Shift.

Oczywiście nadal można używać na MacOS f.lux, ale czy po premierze kolejnej wersji stabilnej MacOS z wbudowaną opcją “nocnej pracy” ktoś będzie używał dodatkowego oprogramowania?

Previous ArticleNext Article